3 domowe napoje izotoniczne!
Woda to podstawowy składnik naszego organizmu, którą tracimy na wiele sposób. Jednym z podstawowych jest pot, który nasila się na skutek zwiększonej temperatury ciała podczas wysiłku fizycznego. Od dawien dawna wiadomo, że musimy na bieżąco uzupełniać tracone płyny, więc na trening zawsze powinniśmy brać butelkę chociażby z wodą, ale czy powinniśmy ograniczać się tylko do niej?
Sklepowe półki są pełne różnokolorowych napojów energetycznych i izotonicznych, każdy ma czegoś więcej, a inny mniej, jeden w formie gazowanej, a inny nie i bądź tu człowieku mądry. Czy w celu poprawy swojego nawodnienia w trakcie treningu, powinniśmy koniecznie kierować się do sklepu? No niekoniecznie, ponieważ jest wiele domowych sposobów, które w prosty i szybki sposób pomogą nam poprawić jakość naszego napoju treningowego.
Czy to trudne? Nie wydaje mi się, sam rzuć okiem.
DOMOWY IZOTONIK Z MIODEM.
Pierwsza wersja:
- 3 łyżki miodu
- płaska łyżeczka soli himalajskiej
- sok z jednej średniej cytryny
- ok. 1,5l wody
Sól i sok dodać do wody i rozmieszać. Miód, aby nie tracić swoich właściwości, powinien się rozpuszczać w maksymalnie letniej wodzie, co przyspieszy proces, ale nie zniszczy jego zdrowych składników. Warto go wcześniej rozpuścić w szklance i dolać do powstałego napoju.
DOMOWY IZOTONIK Z LIMONKI.
Druga wersja:
- sok z 1 limonki
- płaska łyżeczka soli himalajskiej
- szczypta cynamonu
- kilka liści mięty
- ok. 1,5l wody
Liście mięty potrzeć dłońmi, zalać wrzątkiem i odstawić do ostygnięcia. Sok z limonki wycisnąć bezpośrednio do wody, a następnie dodać odrobinę cynamonu i soli himalajskiej. Miętę dodać, gdy ostygnie. Całość ponownie zamieszać.
DOMOWY IZOTONIK Z WINOGRON.
Trzecia wersja:
- płaska łyżeczka soli himalajskiej
- sok z ok. 250g winogron
- sok z jednej średniej cytryny
- ok. 1,5l wody
Winogrona rzucić do blendera albo innej formy sokowirówki, po czym przelać go bezpośrednio do wody. Dodać do niej sok z cytryny oraz sól himalajską, opcjonalnie można dodać łyżeczkę miodu.
Podsumowując, nie musimy kupować gotowych napoi izotonicznych, jeżeli nie mamy takiej potrzeby. Bez problemu możemy przygotować je sami, stosując łatwo dostępne produkty, które znajdziemy w każdym sklepie.
26 stycznia 2023 @ 16:08
Jednak czy wydajność tych specyfików jest porównywalna do kupnych?
26 stycznia 2023 @ 16:42
Z kupnymi jest ten problem, jak z każdym w zasadzie izotonikiem, że często dajemy za dużą ilość substancji, przez co płyn traci swoje właściwości izotoniczne. Najlepiej sprawdzić na sobie. Tu bezapelacyjnym plusem jest to, że wiesz co pijesz i są to naturalne substancje.
26 stycznia 2023 @ 16:09
W każdym przepisie jest sól. Jakie ona ma działanie skoro jest taka pożądana w izotonikach?
26 stycznia 2023 @ 16:10
Nawiązując nieco do komentarza Adriana – jakie działanie ma cynamon?
26 stycznia 2023 @ 16:10
5