Dietetyczne posiłki 300 kcal
Dieta bardzo często kojarzy się ze sztywną rozpiską, od której nie ma żadnych ustępstw. Podejście do takiego sposobu żywienia jest dwojakie, ponieważ jednym to odpowiada – regulując im w ten tryb dnia poprzez znajomość listy zakupów czy spodziewany czas przygotowania posiłków. Innym z kolei nie, ponieważ świadomość trzymania się sztywnej rozpiski.
Wszystko zależy od sposobu podejścia do diety, jednak pewnym jest, że jedno nie wyklucza drugiego, tj. można przygotować sobie sztywny plan żywieniowy lub rotować posiłkami w zależności od ich kaloryczności oraz wartości odżywczych.
W tym artykule przedstawię posiłki odpowiednie dla Twojej diety, które mają mniej/więcej 300 kcal.
Zdrowe przekąski w diecie.
Zdrowa przekąska w diecie powinna być starannie dobrana, aby wspierać cele takie jak odchudzanie, budowanie masy mięśniowej czy redukcja tkanki tłuszczowej. Idealny mały posiłek powinien mieć około 300 kcal, co pozwoli na dostarczenie energii bez nadmiernego obciążenia kalorycznego. Warto wybierać jedzenie bogate w białko, aby wspierać budowanie masy mięśniowej.
Przekąski powinny zawierać także zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone, które zapewniają uczucie sytości na dłużej. W diecie ważne jest, aby unikać przetworzonych produktów, które mogą sabotować proces odchudzania. Dobrym wyborem mogą być orzechy, jogurt naturalny z owocami, czy warzywa z hummusem. Pamiętaj, że regularne, zdrowe posiłki wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i pomagają w utrzymaniu zdrowej wagi.
Posiłki dietetyczne 300kcal.
1. Posiłek: kawa z napojem proteinowym.
- napój proteinowy GO ACTIVE
- 2 jabłka
- kawa
Kawę rozpuszczalną zalewasz wrzątkiem, opcjonalnie dodajesz słodzik. Do rozpuszczonej kawy dolewasz napój proteinowy. Jabłka jesz w formie surowej.
B: 26g; T: 2g; W: 52g; Kcal: ~320
2. Posiłek: pudding z orzechami.
- pudding proteinowy GO ACTIVE (200g)
- 20g orzechów włoskich (ok. 5 szt.)
B: 24g; T: 15g; W: 16g; Kcal: ~300
3. Posiłek: shake białkowy z malinami.
- 300g mleka 1,5% bez laktozy
- 30g izolatu białka (ALL NUTRITION)
- 125g malin (świeże lub mrożone)
- kilka kostek lodu
Wszystko wrzucamy do blendera i mieszamy.
B: 36g; T: 5g; W: 30g; Kcal: ~295
Dietetyczne śniadania 300 kcal.
4. Posiłek: kanapka „wiosenna”.
- 1 bułka grahamka (75g)
- 70g szynki z piersi z kurczaka
- 5g masła
- pomidor
- sałata
- szczypior
Bułkę kroimy na pół, smarujemy delikatnie masłem. Kładziemy na nią szynkę, sałatę, pomidora, a całość posypujemy szczypiorem. Przyprawy wedle uznania.
B: 22g; T: 6g; W: 42g; Kcal: ~305
5. Posiłek: owsianka z białkiem.
- 30g izolatu białka (ALLNUTRITION)
- 100g borówek (świeże lub mrożone)
- 40g płatków owsianych
Płatki zalewasz wrzątkiem, dodajesz białko, mieszasz i odstawiasz na 15 min aż nasiąkną wodą. Na koniec dodajesz borówki.
B: 31g; T: 3g; W: 39g; Kcal: ~310
6. Posiłek: galaretka ze skyrem.
- 300ml napoju zero
- 10g żelatyny
- 2x skyr waniliowy (150g)
- 100g truskawek
Żelatynę zalewasz 100ml wrzątku i dokładnie mieszasz. Jeżeli korzystasz z napoju gazowanego, to zostaw go przelanego do miski na 24h, aż ulotni się gaz, aby posmak gazu nie psuł smaku całości. Wrzątek z żelatyną mieszasz dokładnie z napojem, po czym dodajesz dwa jogurty i bardzo dokładnie mieszasz. Czekasz aż całość ostygnie, a na noc wsadzasz do lodówki.
B: 39g; T: 1g; W: 35g; Kcal: ~305
7. Posiłek: wafle ryżowe z tuńczykiem.
- 1 tuńczyk w sosie własnym
- 4 wafle ryżowe o smaku pizzy (GOOD FOOD)
- cebula
- sałata
Z tuńczyka odlewasz sos i dodajesz do niego pokrojoną w drobną kostkę cebulę. Na wafle kładziesz sałatę, a na nią utworzoną wcześniej mieszankę.
B: 26g; T: 4g; W: 36g: Kcal: ~385
Posiłki 300 kcal w diecie.
Jak łatwo zauważyć, posiłki można w prosty sposób skomponować z produktów, które są ogólnodostępne w sklepie. Co więcej, są to wersje, które robisz stosunkowo szybko, więc nadadzą się na śniadanie lub szybki posiłek w ciągu dnia. Dieta może być smaczna i prosta. Warto zwrócić uwagę na różnorodność składników, które dostarczają niezbędnych wartości odżywczych. Dzięki temu z łatwością można utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe bez konieczności spędzania wielu godzin w kuchni. Przygotowywanie posiłków w ten sposób nie tylko oszczędza czas, ale również pozwala cieszyć się pysznymi i zdrowymi daniami. W efekcie, zdrowe odżywianie staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.