Czy jestem zagrożony cukrzycą typu 2?
Problem polega na tym, że wielu z nas spożywa zdecydowanie za dużo wolnego cukru. Cukry te zwiększają nasze szanse na nadwagę, a tym samym prawdopodobieństwo rozwoju cukrzycy. To chorobliwa nadwaga jest jedną z przyczyn, będąc jednocześnie objawem . Wówczas istotna jest kontrola spożywanego cukru oraz jego poziomu we krwi, wprowadzając odpowiednią dietę oraz dbając o swoją kondycję fizyczną, co w ostatecznym rozrachunku pozwala nam zrzucić obciążające nasz organizm kilogramy.
Istnieje wiele mitów dotyczących cukru, jak i samych cukrzyków (diabetyków). Niestety, pojawia się powszechna opinia, którą wielu chorych wydaje się najbardziej zapamiętywać, to stwierdzenie, że w żadnym wypadku nie powinni spożywać owoców! Cukry znajdują się naturalnie w owocach i warzywach, ale tak długo, jak są spożywane w całości, tj. ze skórka i miąższem, a ponadto w rozsądnej ilości i częstotliwości, są ogólnie bezpieczne dla większości osób.
To koktajle i soki owocowe powodują przeciążenie glikemiczne, ponieważ masz kilka kawałków owoców, które zostały już przetworzone, przez co zawierają mniej błonnika i łącznie zawierają dużą dawkę naturalnych cukrów, a ponadto często są wzbogacane innymi cukrami i słodzikami.
CUKRZYCA PRZYCZYNĄ:
- ślepota
- amputacje kończyn dolnych
- choroba serca
- niewydolność nerek
- wczesna śmierć
JESTEŚ ZAGROŻONY CUKRZYCĄ, JEŻELI:
- w rodzinie występowała cukrzyca
- jesteś ciemnoskóry
- zdiagnozowano u Ciebie zaburzenia regulacji glukozy
- masz nadwagę
- jesteś mało aktywny fizycznie
- Twój jadłospis zawiera dużo przetworzonych węglowodanów
- masz wysokie ciśnienie krwi
- masz więcej niż 40 lat
Cukrzyca nie oznacza, że nie możesz uwzględnić cukru w swojej diecie. Z pewnością okazjonalne spożycie jest akceptowalne dla większości z nas. Wszystko zależy od tego, jak dobrze kontrolowana jest Twoja cukrzyca oraz od tego, co uzgodniłeś z prowadzącym Cię lekarzem.
KONTROLA CUKRU PRZY CUKRZYCY.
Jeśli masz nadwagę i chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, wówczas współpraca z dietetykiem może pomóc Ci w uniknięciu choroby. Cukrzyca typu 2 nie musi nam towarzyszyć do końca życia. Obecne badania nad niskokalorycznymi programami kontroli masy ciała pokazują, że cukrzycę można zwalczyć! Kiedy już zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, nadal możesz obniżyć poziom cukru we krwi i polegać na farmakologii. Nadal możesz mieć duży wpływ na swoje zdrowie.
STAN PRZEDCUKRZYCOWY.
Czy wiesz, że nawet 60% osób może uniknąć cukrzycy, jeśli na tym etapie prawidłowo poradzi sobie z sytuacją Istnieje wiele podstawowych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój stan zdrowia, ale czasami potrzebujemy indywidualnej pomocy i wskazówek, jak najlepiej wprowadzić te zmiany. Zmniejsz ryzyko!
Schudnij, jeśli jesteś klasyfikujesz się jako osoba z nadwagą . 80% osób z cukrzycą typu 2 ma nadwagę. Oznacza to, że 20% innych diabetyków potrzebuje pomocy w znalezieniu właściwej diety, aby poprawić wyniki sercowo-naczyniowe i kontrolować poziom glukozy we krwi.
Bądź bardziej aktywny fizycznie i zrozum, jak twoje mięśnie mogą zużywać nadmiar glukozy, gdy ćwiczysz prawidłowo. Ćwiczenia obniżają poziom glukozy we krwi, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak prawidłowo stworzyć swój trening.
PIJ WIĘCEJ PŁYNÓW I KONTROLUJ DIETĘ.
Uzyskaj wskazówki dotyczące systematycznego wprowadzania stałych nawyków żywieniowych. Jedna zmiana na raz, aby zmiany były trwałe. Psychologia jedzenia i przyczyny głodu pomogą ci być bardziej świadomym. Dowiedz się, jak kontrolować poziom cukru/insuliny we krwi i utrzymywać jej stabilny poziom . Dowiedz się, jak działa indeks glikemiczny i jak ważne jest obciążenie glikemiczne w utrzymywaniu stałego poziomu cukru we krwi.
Czytaj etykiety produktów. Bądź świadomy typów zjadanych węglowodanów. Rodzaje jedzenia, kiedy i jak często ma to kluczowe znaczenie. Na przykład; produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze i rośliny strączkowe pomogą zapewnić wolniejsze uwalnianie cukru we krwi do krwioobiegu. Zastanów się, jak możesz zmniejszyć ryzyko lub jak poprawić poziom cukru we krwi. Wprowadź zmiany, zanim będzie za późno!
Sponsor artykułu: www.ddubezpieczenia.pl
13 marca 2023 @ 14:21
Co jeśli dalszq rodzina chorowała jednak ta bliższa nigdy nie miała żadnych objawów
13 marca 2023 @ 14:22
Jaki jest koszt pompy insulinowej ?