Przodopochylenie miednicy?
Na skutek dzisiejszych form pracy, nauki i spędzania wolnego czasu, ciało człowieka prawie nigdy nie jest wolne od wad – często pogłębiamy je nieświadomie, zaś skutki takiego stanu rzeczy mogą być dość uporczywe, długotrwałe oraz poprawa ich może być bardzo ciężka.
Wiele wad wynika z naszego siedzącego trybu życia i pracy, nie ułatwiają tego podróże autem, które często są wielogodzinne. W związku z tym, przez większą część doby siedzimy w pozycji z nogami ugiętymi i podkurczonymi, na czym cierpi nasza miednica i mięśnie w jej okolicy.
Przodopochylenie miednicy – ładne i trudne słowo, często używane przez wielu trenerów, aby uzupełnić ich jakże bogate słownictwo.
PRZODOPOCHYLENIE JEST CHOROBĄ?
Jak wygląda w praktyce osoba, która ma taką wadę postawy? Może to Ty? Może któryś ze znajomych?
Odstające pośladki – co jest efektem pochylenia miednicy do przodu, można to opisać w taki sposób, że nasza miednica skinieniem mówi „Dzień dobry!”, jednak bez odpowiednich ćwiczeń nie wróci do prawidłowego ustawienia.
Brzuch wypchnięty do przodu – osoby nieświadome tej wady często stwierdzają, że mają po prostu za duży brzuch (lub wydęty), ponieważ widzą się tylko od przodu.
Pogłębiona lordoza lędźwiowa – kręgosłup idzie nieco odchylony w tył, więc siłą rzeczy wydłuża to jego drogę do pionu, a w ostateczności zabiera nam to nawet kilka centymetrów wzrostu.
Pogłębiona kifoza piersiowa – „kontra” kręgosłupa na pogłębioną lordozę lędźwiową, powodującą odchodzenie kręgosłupa ku tyłowi. Kifoza uwypukla nasze plecy, przez co kręgosłup ponownie wraca na właściwy tor (właściwy – trzymający nas w pionie), jednak powoduje to wysunięcie barków do przodu i tzw. „zamknięcie” klatki piersiowej.
Pogłębiona lordoza szyjna – ponownie organizm „kontruje” wadę, która ma miejsce pół metra niżej. Szyja wysunięta i pochylona ku przodowi, ta sytuacja jest zwieńczeniem łańcucha „wad”, który prowadzi do odebrania nam nawet kilku centymetrów wzrostu!
NADMIERNE PRZODOPOCHYLENIE MIEDNICY DO SCHORZENIE.
Już wkrótce przedstawimy artykuł, w którym przedstawimy parę ćwiczeń, mających na celu zredukowanie poruszonego problemu!
13 stycznia 2018 @ 09:03
4.5
31 marca 2020 @ 18:41
5
27 kwietnia 2021 @ 22:19
3.5
19 stycznia 2023 @ 16:29
Cierpię na te schorzenie i naprawdę nikomu nie polecam. Ból w lędźwiach po podnoszeniu czegokolwiek nad głowę jest okropny