RECENZJA: tarcze bokserskie Fairtex FMV14
Trening bokserski, a w zasadzie pięściarski, to nie tylko realizowanie założeń na treningu grupowym. Oczywiście są one podstawą, jednak każdy z nas jest inny, każdy z nas ma swoje mocne i słabe strony. Dobry trener i zawodnik skupiają się właśnie na poprawie naszych najsłabszych elementów, idąc w myśl zasady: „Jesteś tak dobry, jak Twoje najsłabsze ogniwo.”
Indywidualny trening bokserki na tarczach jest taką formą treningu, która pomaga trenerowi i zawodnikowi poprawić wszelkie mankamenty. Jednak, aby był on skuteczny, to poza wiedzą, niezbędne są odpowiednie narzędzia do treningu. Ja korzystam z pełnej gamy sprzętu treningowego, jednocześnie udostępniam go swoim zawodnikom, jednak zanim to zrobię – testuje przyrządy osobiście.
Tym razem przetestuję tarcze bokserskie FAIRTEX FMV14. Jak to wyszło w praktyce? Sprawdź dalej!
TARCZE BOKSERSKIE FAIRTEX FMV14 – CENA.
Klasycznie – zaczniemy od ceny, a wynosi ona ok. 450 zł za parę tarcz Fairtex FMV14. Dużo? I tak, i nie. Tak, ponieważ są oczywiście tańsze marki, które oferują tego typu sprzęty, jednak wśród wiodących marek, cena jest bardzo podobna. Tarcze został wykonane ze skóry syntetycznej, ale jej jakość jest naprawdę dobra – pomijając brak zapachu, dla mnie, jako amatora w znajomości skór – nie zauważam różnicy. Podobnie z ich wytrzymałością, która nie ustępuje skórze naturalnej.
TARCZE FAIRTEX FMV14 – WYKONANIE.
Tarcza Fairtex FMV14 jest wkładana na zasadzie rękawicy i nie posiada żadnych zapięć. Jednak jej kształt od wewnętrznej strony umożliwia zaciśnięcie dłoni na rękawicy, ponieważ wewnątrz jest coś na zasadzie kuli. Tarcze są małe i bardzo lekkie, idealne do rozwijania szybkości czy wytrzymałości, gdzie ilość zadawanych ciosów jest spora, to nie trener ma zmęczyć swoje ramiona, a zawodnik. Dzięki temu nadają się do pracy nie tylko z amatorami, ale i bardziej zaawansowanymi zawodnikami. Ich wymiar to 16cm x 18cm.
TARCZE FAIRTEX FMV14 – TO MAŁE TARCZE.
Wypełnienie tarczy Fairtex FMV14 z pianki jest wystarczające do tłumienia ciosów, więc łącząc to z odpowiednią techniką tarczowania, uderzenia nie przenoszą się na ramiona osoby, która operuje tarczami. No dobrze, tyle tytułem wykonania i zalet, jak wyszło w praktyce?
Tarcze Fairtex są fajne, ponieważ nawet w czasie treningu, jestem w stanie szybko założyć tarczę, aby zademonstrować konkretny ruch – nie muszę bawić się w rzepy. Tarczowanie z ich pomocą jest bardzo płynne, są lekkie i małe, dzięki czemu można swobodnie przerabiać konkretne scenariusze walki, gdzie wymagana jest duża szybkość i siła. O dziwo w pracy z zawodnikami, którzy naprawdę mocno biją, nie odczuwałem tego na sobie.
Minusy tarcz bokserskich Fairtex FMV14.
Moim problemem są dłonie, gdzie podczas użytkowania tarczy Fairtex FMV14, końce moich palców wystają poza obrys tarczy i przy niecelnym uderzeniu dostaje po palcach. Co najważniejsze – nie mam jakichś wyjątkowo dużych dłoni, są standardowe dla ludzi o moim wzroście. Ich waga może być też ich minusem. Jeżeli ktoś dopiero się uczy pracy na tarczach, bo w tym też każdy stawiał kiedyś pierwsze kroki, to cięższe tarcze pomagają lepiej wytłumić mocny cios, wymuszając nam swoją wagą mocniejsze nabicie, które amortyzuje cios.
TARCZE BOKSERSKIE FAIRTEX FMV14 – OPINIA.
Podsumowując, fajne tarcze do treningu szybkości czy dłuższych kombinacji. Proste w swojej budowie, dzięki czemu są trwałe, bo nie ma co tam się zepsuć. Dodatkowo ich niewielki kształt ułatwia ich transport, gdy potrzebny jest nam trening na wyjeździe. Minusem jest niewielkie pole uderzenia, gdzie osoby o większych dłoniach mogą dostawać po końcówkach palców. Mimo wszystko uważam, że tarcze Fairtex FMV14 mogą śmiało znaleźć się w arsenale każdego trenera.