Skip to content

Łukasz Czerwiński

Łukasz Czerwiński BLOG Dietetyk ze stopniem licencjata kontynuujący studia magisterskie. Specjalizujący się w żywieniu w sportach walki oraz crossficie. Pasjonat szeroko pojętej dietetyki ze szczególnym uwzględnieniem „skutków ubocznych” odchudzania. Zwolennik podejścia opartego na dowodach naukowych.

4 komentarze

 1. Robert
  14 lutego 2023 @ 16:09

  Kliknęłem w ten artykuł będąc przekonany, że znam odpowiedź na pytanie w tytule. Okazało się, że jednak nie do końca

  Odpowiedz

 2. Tomek
  14 lutego 2023 @ 16:11

  Czy spoczynkowe zużycie energii jest wliczone w te magiczne 2000kcal (RWS)? Jeśli tak to czy to oznacza, że przeciętna osoba w ciągu dnia spala tylko 400kcal dodatkowej energii?

  Odpowiedz

  • Dominik Kopczyński
   15 lutego 2023 @ 07:52

   Dodatkowe kalorie głównie wynikają z naszego trybu życia, który nie oszukujmy się, ale jest bardzo statyczny – pracujesz siedząc, jedziesz autem siedząc, wszędzie autem pod drzwi, odpoczywasz siedząc albo leżąc. Nie mówię tu o pracownikach fizycznych. Więc jest możliwe, że spalamy tylko dodatkowe 400 kcal szczególnie, że często w ciągu dnia nie pojawia się nawet ciepły posiłek u niektórych i nie mówię tu z punktu widzenia materialnego, ale zwykłej „wygody” albo przygotowane posiłki je się na zimno, tj. w pracy lub pudełka z kateringów.

   Odpowiedz

 3. Dominik Kopczyński
  15 lutego 2023 @ 07:48

  5

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *