Sklepowe słodycze na redukcji?
Jedni mówią, że proces redukcji waga ciała jest najtrudniejszy, inni z kolei, że to budowanie masy mięśniowej jest cięższe. Gdzie leży prawda? Zapewne gdzieś po środku, ponieważ jedni, jak i drudzy podjęli decyzję o pracy nad sobą z konkretnego powodu, a najczęściej są to aspekty wizualne. Skupmy się na tych redukujących, którzy całe życie nie liczyli kcal, jedli na co mieli ochotę i teraz spotkała ich tragedia, a ich dieta jest policzona, zbilansowana i co więcej, nie uwzględnia żadnych słodkości!
Nie ma co się czarować. Postanowiłaś zmniejszyć troszkę swoje obwody bo, A – niby jest lato, więc będzie plaża, a strój kąpielowy z zeszłego roku jakoś tak nagle zrobił się za mały – wiadomo, geny, no i lata lecą. Nie mogę całe życie wyglądać jak Chodakowska; B – wchodzisz po schodach na pierwsze piętro i już żałujesz, że mieszkasz tak wysoko, a ci kretyni nie dali nawet windy; C – Twój misiu coraz częściej mówi, że tu i ówdzie troszkę Ci się przytyło, ale w końcu kochanego ciałka nigdy za wiele. To na pewno przez moją nową piżamę. W sumie on też dowalił, bo w nocy jakoś tak ciasno się zrobiło w łóżku; D – zrobiłaś badania krwi i wyszła niedoczynność tarczycy, cukrzyca, PCOS i w końcu się ogarnęłaś, że nie ma co czekać,
Co zatem robić, gdy trzeba się wziąć za siebie, a w środku ciągnie do półek ze słodyczami?
Ale życie, jak to życie… Czysta micha, treningi, regeneracja i do tego problemy dnia codziennego mogą – i co jest normalne – powodować stres. Nie ma co się oszukiwać – jesteśmy ludźmi i mamy swoje przyzwyczajenia, które nawet jak nam szkodzą, to i tak często je utrzymujemy. Z czym najczęściej się spotykam? Panowie – browar , Panie – słodycze. Czasem jest mix tego i tego w jednej osobie, ale to na inną historię. Skupmy się na słodyczach.
Wiec jak żyć? Rygor i krzyż na plecy? Czy może „małe” grzeszki?
Jasna sprawa – najlepiej byłoby nie jeść sklepowych słodyczy wcale. W dużych ilościach nie tylko powodują tycie, ale przez zawartość niektórych sztucznych składników, zwiększają zatrzymywanie wody w organizmie, a przez wysoki indeks glikemiczny wzmagają uczucie głodu niedługo po spożyciu. Wad mają znacznie więcej.
Ale co poradzić, skoro czasami człowiek musi? Na wszelki wypadek podkreślę: nie polecam, nie rekomenduję żadnego z niżej wymienionych produktów. Ten wpis ma pokazać, co wybrać w sytuacji awaryjnej – gdy nie macie ochoty na batonik daktylowo – miodowo – bananowy, czy inne zamienniki słodyczy.
Jestem praktykiem – wiem z jakimi problemami borykają się osoby w początkowej fazie diety odchudzającej. Jest cholernie ciężko – nie z głodu, a z powodu pewnych przyzwyczajeń. Czy tego chcę, czy nie, większość z osób odchudzających się przeżyje (co najmniej) jedno załamanie woli. I nie, w takiej sytuacji nie sprawdzi się zrobienie domowej granoli i przegryzienie je owocowym koktajlem.
Czasami przychodzi ochota na najbardziej chamskie prażynki, przegryzione czekoladą i lodami z bitą śmietaną. I mimo najszczerszych chęci – często się tej ochocie ulega. Właśnie dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapanowanie nad sobą i w momencie sięgania po chipsy, zrobienie kroku w prawo po jedne z tych mniej kalorycznych produktów.
Nie znajdziecie tu nic niewartych porad w stylu „zjedz 4 kostki czekolady i przegryź je 8 chipsami”. Legenda miejska głosi, że ktoś kiedyś skończył na 4 kostkach. Ja bym nie ryzykował. Wybrałem na tyle małe produkty, by całe opakowanie stanowiło porcję do zjedzenia na raz. Podane kaloryczności dotyczą całej porcji (całego opakowania).
Jakie sklepowe słodycze na diecie redukcyjnej?
Najmniej kaloryczne słodycze:
1. Lód Kaktus:
- ma 65 kalorii*
- Białko: 0,1 g
- Węglowodany: 12,2
- Tłuszcz: 1,7 g
2. Żelki Haribo Roulette – żelki o kształcie pastylek sprzedawane w małym ruloniku:
- mają 86 kalorii
- Białko: 1,7 g
- Węglowodany: 19,35 g
- Tłuszcz: 0,05 g
3. Milky Way:
- ma 100 kalorii
- Białko: 0,8 g
- Węglowodany: 15,8 g
- Tłuszcz: 3,7 g
4. Lizak (na przykładzie lizaka Chupa-Chups):
- ma 44 kalorie
- Białko: 0 g
- Węglowodany: 10,8 g
- Tłuszcz: 0,1g
5. Kisiel Sodka Chwila:
- ma 117 kalorii
- Białko: 0,44
- Węglowodany: 28,6 g
- Tłuszcz: 0,03 g
6. Batonik Duplo:
- ma 99 kalorii
- Białko: 1,2 g
- Węglowodany: 10,1 g
- Tłuszcz: 6 g
7. Całe opakowanie Tic-Taców pomarańczowych:
- ma 63,5 kalorii
- Białko: 0,03 g
- Węglowodany: 15,47 g
- Tłuszcz: 0,1 g
13 lutego 2023 @ 18:45
5
13 lutego 2023 @ 18:46
Kocham słodycze, nigdy sobie ich nie odmawiam i nie mam problemów z nadwagą
13 lutego 2023 @ 18:47
Od 1 batona nikt jeszcze nie dostał nadwagi. Ważne, żeby jeść słodycze z głową