Wszystko co musisz wiedzieć o hormonie wzrostu.
W tym poradniku wyjaśniamy, czym jest hormon wzrostu i jakie korzyści przynosi ludzkiemu organizmowi. Dowiemy się też, jakie skutki uboczne ma jego przyjmowanie oraz po jakim czasie się one pojawiają. Naturalny booster testosteronu – hormon wzrostu – oferuje wiele możliwości.
Czym jest hormon wzrostu?
Hormon wzrostu, powszechnie znany z kulturystyki oraz stosowania sterydów, to substancja wytwarzana naturalnie w przysadce mózgowej. Jest on odpowiedzialny za regenerację komórek oraz innych narządów, a także wykazuje silne działanie anaboliczne, które przyczynia się do przyrostu masy mięśniowej i siły. Biorąc pod uwagę skutki stosowania GH, można powiedzieć, że są one korzystne.
Efekty stosowania hormonu wzrostu.
Hormon wzrostu (GH) poprzez stymulację syntezy kolagenu w mięśniach i ścięgnach wydaje się być skutecznym narzędziem do znaczącej poprawy siły oraz masy mięśniowej u osób w różnym wieku. W jednym z badań 14 zdrowych mężczyzn w przedziale wiekowym od 50 do 70 lat zostało podzielonych na dwie grupy: pierwsza stosowała GH przez sześć miesięcy, druga otrzymywała placebo. Po sześciu miesiącach grupa przyjmująca hormon wzrostu miała znaczy przyrost masy mięśniowej w porównaniu do grupy placebo. W innym badaniu na dorosłych z niedoborem GH odnotowano wzrost siły, masy mięśniowej, wydolności organizmu oraz poprawę składu ciała. Wyniki badań sugerują, że użycie hormonu wzrostu może przynieść korzyści zarówno sportowcom, jak i innym jednostkom.
Wpływ hormonu wzrostu na redukcję tkanki tłuszczowej.
U osób otyłych produkcja hormonu wzrostu jest słabsza, co skutkuje dużo wolniejszym postępem w redukcji wagi w ciągu okresu redukcyjnego. Hormon wzrostu oddziałuje na aktywację lipolizy, rozpad lipidów i hydrolizę triglicerydów do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych.
Wpływ hormonu wzrostu na kości.
Przysadka mózgowa wytwarza hormon wzrostu, który jest niezbędny dla wzrostu i wzmacniania kości szczególnie w okresie dojrzewania. GH stymuluje też powstawanie IGF-1, produktu wytwarzanego przez wątrobę i rozprowadzanego do krwiobiegu. Jednak wraz z wiekiem wytwarzana ilość hormonu wzrostu maleje, co może prowadzić do problemów z złamaniami i zwapnieniem kości u starszych osób.
Hormon wzrostu, a choroby sercowo-naczyniowe.
Ludzie dorośli cierpiący na brak GH są bardziej narażeni na choroby serca i układu krążenia. Brak hormonu wzrostu wpływa na metabolizm lipoprotein, co zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z sercem i naczyniami krwionośnymi.
Wpływ hormonu wzrostu na potencje i libido.
Hormon wzrostu jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego ciała w aspekcie reprodukcji i dojrzewania płciowego, natomiast brak GH może skutkować obniżeniem potencji i libido. Substancja ta jest niezbędna do wywołania erekcji, dlatego też stymulacja GH jest naturalnym lekarstwem na impotencję, dzięki swojemu działaniu w mięśniach gładkich ciała jamistego.
Skutki niedoboru hormonu wzrostu.
Znacznie niższy wzrost niż rówieśnicy może być spowodowany niedoborem hormonu wzrostu. Dzieci, które mają normalne stężenie GH, rosną od pierwszego roku życia do osiągnięcia wieku dojrzałości, zazwyczaj około 6 centymetrów rocznie. Po osiągnięciu dorosłości mogą rosnąć nawet do 10 centymetrów rocznie. Jeśli chodzi o inteligencję, niedobór GH nie wpływa na nią w żaden sposób.
Skutki nadmiaru hormonu wzrostu.
Hormon wzrostu (GH) ma wiele korzyści, ale jego nadmiar jest równie szkodliwy jak jego niedobór. Wśród skutków ubocznych związanych z jego stosowaniem wymienić należy: powiększenie palców rąk i nóg, zmiany w szkielecie, wydłużenie szczęki oraz powiększenie się narządów wewnętrznych.
Cena hormonu wzrostu.
Jeśli chodzi o cenę hormonu wzrostu, ta nie jest niska. Ostateczna kwota za GH zależy od wielkości opakowania, ale można się spodziewać ceny, która zaczyna się od 2000 zł za mniejsze ilości. Większe dawki będą kosztować znacznie więcej. Pamiętaj jednak, że nie zawsze musisz zażywać GH, ponieważ możesz uzyskać go w sposób naturalny. Punktem wyjścia jest aktywność fizyczna, odpowiedni sen i dieta bogata w białka i aminokwasy.
Artykuł napisany przy współpracy z Trenujmy24.pl